ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Barcoleta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:35 pm

I thotė vajza tė dashurit tė saj: “I dashur, kur po fejohemi se mjaft kohė na ka shkuar?”

Aiiii zemėr jemi plakė ne, s’na merr askush mė”, i thotė ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:37 pm

Harresa


Njė qytetar shkon te doktori:

“Doktor, po vėrej se nuk po mbaj nė mend fare”!

Doktori: “Prej kur?”

Qytetari: “Ēka prej kur?”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:38 pm

Provimi


Nė provim profesori pyet studentin: “Si quheni?”

“Ardian”, - pėrgjigjet ai.

“Mirė, e pse po qesh?”

“Paj, u pėrgjigja mirė nė pyetjen e parė!”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:39 pm

Lepuri


Njėhere lepuri shkon nė lokalin e ariut dhe I kėrkon drogė. Ariu I thotė se nuk mbante drogė.

Pėr dy ditė me radhė ndodhi e njejta gjė. Ditėn e tretė lepuri shkon pėrseri dhe I kėrkon ariut drogė. Ariu e nxjerr drogen dhe ia drejton lepurit. Nė kėtė kohė lepuri nxjerr distinktivin dhe I thotė: “Policia, tė zura me drogė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:40 pm

Piktori

Njė piktor, fshehtas gruas, kishte ftuar tė dashurėn nė shtėpi, qė tė ēojė dashuri me tė. Gruaja kthehet befas nė shtėpi dhe piktori i thotė tė dashurės.: Zhvishu, se gruaja! Do tė mė bėj problem, po tė gjeti tė veshur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:41 pm

Shpėtimtarja

Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruhej:

- E martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot m’u afrua kapiteni I anijes dhe po mė vardiset…

- E mėrkurė, kapiteni I anijes mė ftoi pėr drake nė kabinėn e tij…

- E enjte, kapiteni I anijes kėrkoi qė ta kaloj natėn me mua…

- E premte, kapiteni I anijes mė kėrcėnoi se nėse nuk pranoj tė flej me tė do ta fundos anijen bashkė me 387 pasagjerė…

E shtunė, I shpėtova 387 pasagjerėt e anijes sonė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:46 pm

Mjeku

I sėmuri: Doktor, doktor kam edhe 59 sekonda jetė.

Doktori: Prit njė minutė, tė lutem!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:46 pm

Barku

Njė nėnė doli tė shėtiste me fėmijėn e saj. Fėmija, I cili me kurreshtje ia shikonte nėnės barkun, e pyet: “O mami ēfarė po prźt ti nga barku yt I fryer”?

Nėna:”Po pres njė motėr tė vogėl pėr ty”.

Ndėrkohė, duke shėtitur fėmija sheh njė burrė me bark tė madh.

Djali pasi ia prek barkun e pyet:”O axhė ēka po prźt”?

Burri:”Autobusin”.

Djali:”E nėse del biēikletė a ma jep mua”?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 7:50 pm

Tifozi

“Ti nuk di tė flasėsh pėr ndonjė gjė tjetėr pėrveē futbollit!” u ankua Silva. “Vė bast qė edhe ditėn kur jemi martuar nuk e mban mend.”

“Sigurisht e mbaj mend e dashur, ishte dita kur Zvicra fitoi kundėr Gjermanisė.”Mollat


Shkon polici n dyqan:

“M’i jep dy kilogram molla”.

“Ēfarė i do, tė kuqe apo tė verdha”, e pyet shitėsja.

Polici: “Ēfare tė duash, s’ka problem, sepse unė i qeroj para se t’i ha”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Mon Jul 16, 2007 8:00 pm

Pija

Hyri njė grua me dy fėmijė nė njė kafiteri, po i afrohet kamarieri dhe po e pyet: Ēka doni tė pini”?

Gruaja:”Mbushe kėtė ( ia jep cucllėn )”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Wed Jul 18, 2007 1:51 pm

Ni mjeshtrit tu punu n’skele n’kat t’5-t ja kpusin pahiri veshin me motor-sharr edhe i bjen veshi posht.

- Kqyrmani veshin qaty bre mes e kom? – ju thot puntorve qe ishin posht.

Hallakat, hallakat, dikur njoni e gjon ni vesh edhe i thot:

- A mes osht qky?

- Jo mer i jemi e ka pas edhe lapsin. – pėrgjigjet puntori.
Kabrioleti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:09 pm

Provimi

Nė provim profesori pyet studentin: “Si quheni?”

“Ardian”, - pėrgjigjet ai.

“Mirė, e pse po qesh?”

“Paj, u pėrgjigja mirė nė pyetjen e parė!”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:11 pm

Tifozi“Ti nuk di tė flasėsh pėr ndonjė gjė tjetėr pėrveē futbollit!” u ankua Silva. “Vė bast qė edhe ditėn kur jemi martuar nuk e mban mend.”

“Sigurisht e mbaj mend e dashur, ishte dita kur Zvicra fitoi kundėr Gjermanisė.”MollatShkon polici n dyqan:

“M’i jep dy kilogram molla”.

“Ēfarė i do, tė kuqe apo tė verdha”, e pyet shitėsja.

Polici: “Ēfare tė duash, s’ka problem, sepse unė i qeroj para se t’i ha”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:11 pm

Faji


I thotė gruaja burrit:

- Nesėr e kremtojmė dhjetėvjetorin e martesės. Ta presim gjelin?

- E ēka ka faj ai?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:12 pm

OqeaniTakohen dy shokė.

“A ke ndėgjuar pėr Oqeanin Atlantik”?

“Po”.

“Unė e kam kaluar not”.

“E ti a ke ndėgjuar pėr Oqeanin e Vdekur”?

“Po more”.

“Unė e kam mbytur”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:12 pm

BorxhiNjė djalė po shėtiste me tė dashuren e tij, kur papritur shikon njė person tė njohur dhe i thotė tė dashurės:

- E shikon atė, ka dy muaj qė mė ka marr borxh 10000 lekė dhe akoma nuk m’i ka kthyer.

- As mos prit tė t’i kthej, pasi mua ka njė vit qė mė ka marr virgjėrinė dhe nuk ma ka kthyer mė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:12 pm

BjondinaPse njė bionde para se tė flejė, merr njė gotė plot me ujė dhe njė gotė bosh?

“Sepse edhe mund t’i pihet uji edhe jo”!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:13 pm

Ajri

Pse nė mėngjes heret ajri ėshtė shumė i ftohtė?

“Sepse ka ndenjur gjithė natėn jashtė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:13 pm

MajmuniRrusta kishte hipur nė njė degė tė lisit dhe hante banana. Shokėt, qė i kishin zili, i thonė:

- Zbrit ore poshtė, majmunėt kaherė kanė zbritur nga drunjtė.

- Po i shoh! – pėrgjigjet Rrusta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:13 pm

Vdes njėri dhe kullerat shkojnė pėr kryeshėndosh.

Kulleri: “Hej njerėz, a u mėrzitet pėr tipin bre, shumė i smut o kon a, shumė m’u ka dhimtė a”!

Burrat tjerė nė dhomė ia kthejnė:

“Jo bre s’u kanė smutė, po kerri e ka shkelė”!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:14 pm

Prizrenalia
*********
-"Prej nga jeni" - pyet nje udhetar prizrenaline ne autobus.
-"Nga Prizreni" - i pergjigjet ky
-"Po ti?"
-"Edhe une jam nga Prizreni" - i pergjigjet tjetri
-"Je nga Prizreni qdo dite te javes apo vetem te merkureve" - ia kthen prizrenalia
Kamarieri
**************
-"Beni sa bejne 20 + 20", e pyet mesuesja Benin
-"20 + 20 bejne 80" -pergjigjet Beni
-"Kush te meson ty matematike Beni qe te llogaritesh keshtu" - pyet serish mesuesja
-"Babi" -pergjigjet Beni
-"Qka punon babi yte" - pyet mesuesja
-"Eshte kamarier" -pergjigjet Beni.

Vetem nje here
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:14 pm

-"Sikur te mund te lindeshe edhe nje here, qdo te deshiroje te behesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, qte them, ndoshta do te deshiroja te lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk ben dy here te lindesh i njejte" - ia kthen shoku.


Vullkanizuesi
*****************
Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusen e re ne banjo, e mbush kaden plote uje dhe i thote:
-"Zhvishu dua te te provoj se je apo jo e virgjer". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
-"Po pse ketu, le te shkojme ne shtrat!?"
-"Hyre ne uje, dhe nese paraqiten fluskat s'kemi pse te shkojme ne shtrat" - ia kthen ky.
Vetem tre here
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Sun Jul 22, 2007 6:14 pm

"Grua, a me ke tradhetuar ndonjehere?" - e pyet futbollisti gruan.
-"Oh i dashur, e do te verteten?" - ia kthen ajo
-"Po te verteten ma thuaj" -insiston ky.
-"Mire atehere, te kam tradhetuar vetem tre here. Dhe kete e kam bere perhere per ty!" - shton gruaja.
-"Kur me ke tradhetuar per te paren here?" - pyet futbollisti i tronditur.
-"A e mba mend kur nuk te donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha kartonin e kuq" - i thote gruaja.
-"Po, me kujtohet" - i pergjigjet ky.
-"Menjehere filloi te te doje dhe per qdo gabim tendin e denonte tjetrin lojetar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.
-"Po mire, po heren e dyte pse me tradhetove?" -pyet ky
-"Po trajneri yte fare nuk te donte dhe nuk lejonte te hysh ne loje. Fjata me te dhe filloi te te quaj yll. Te kujtohet?" - e pyet gruaja.
-"Po, po tash po me kujtohet." -pergjigjet futbollisti. Dhe e pyet: -"Po te trten here kur me tradhetove?"
-"A te kujtohet kur te urente publiku, dhe menjehere filluat te te adhurojne ty dhe vetem ty?" - e pyet ajo
-"Po, me kujtohet!" -pergjigjet ky i habitur.
-"Ja pra kjo ishte hera e trete - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari.

Ma sjell edhe mua nje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcoleta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: barcoleta-
Kėrce tek: