ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shtosa :D

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:03 pm

Nje student kthehet nga shkolla jashte shtetit ne fshatin e tij bashke me nje shok kinez qe kishte qejf te shikonte Shqiperine. Hyn ne shtepi dhe gjen vetem gjyshen. Pasi takohet me gjyshen i thote : Gjyshe kam sjelle edhe nje shok.
Gjyshja e shikon kinezin dhe fillon ta pyese: Prej nga te kemi ty mor bir? - Nga Kina- i pergjigjet kinezi
Po ku nga Kina mor bir? - Nga Pekini.
Po i kujt je ti mor djale???

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:04 pm

Shkon njeri ne nje bar dhe i thote banakjerit : Sa s'kemi filluar mbushme nje dopjo. Cfare te fillojme mor, i thote banakjeri.
Nuk ka rendesi i thote ky po mbushe. I mbush banakjeri nje dopjo. E pi ky dhe i thote, Pa filluar mbushme edhe njehere nje dopjo. C'te fillojme ? e pyet prape banakjeri. Mbushe ore i thote ky. Kjo pune nja 4-5 here. I thote perseri ky, Pa filluar edhe nje dopjo. Degjo i thote banakjeri, paguaj keto qe ke pire njehere pastaj ta mbush une. Opaaa - thote ky - filluam me duket.

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:06 pm

Dita e pare e marteses:

Djali pyet babain: O ba ca te bej sot ne darke une me nusen?
Babai: Do te them une kur te jesh atje. Me merr ne telefon!

Dita kalon shpejt e shpejt dhe vjen momenti kur te dy te rinjte e sapomartuar jane vetem ne dhomen e gjumit. Djali i thote gruas: Prit nje sek!
Futet ne banje shpejt e shpejt dhe i telefonon babait: O ba ore si te vazhdoj une?
Babai: Tani do fillosh ta puthesh lehte dhe me delikatese ti heqesh rrobat dhe ti besh ndonje masazh te lehte ne gjithe trupin. Kur te shikosh qe vjen ne qejf do te them une si te vazhdosh.

Djali mbaron porosine e babait dhe kthehet ne banje perseri: O ba cdo gje ne rregull!
Babai: Tani mos u mendo dy here po futi ne mes te kembeve ... ate qe e kemi te njejte ne te dy!

Nata kaloi dhe diten tjeter babe e bir takohen.
Babai: He mor bir u kenaqe?
Djali: Ja ashtu!
Babai: Po bere ashtu si te thashe une?
Djali: Po. I futa te ai vendi nje Nokia 7650 si ajo qe ke edhe ti!

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:07 pm

I thote gruaja burrit, burre duhet te rregullosh llampen se na eshte djegur. Me lexon gje ne balle elektricist ia kthen burri. Te nesermen gruaja i thote qe te rregulloje lavamanin se rrjedh uje. Lexon gje ne ballin tim hidraulik i thote burri.
Te nesermen kthehet burri ne shtepi dhe sheh qe llampa ishte nderruar dhe lavamani nuk rridhte me uje. I thote gruas: Kush i rregulloi keto? Erdhi njeri , thote gruaja, dhe i rregulloi. Po ti cfare i dhe, e pyet, burri? Ai me tha, ose me bej nje kulac te ngrohte ose ma ler njehere. Po ti c'bere, e pyet burri? Gruaja e sheh me perbuzje dhe i thote, Me lexon gje ne balle kuzhiniere?

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:12 pm

Gabimi
- A osht e vėrtet qe djali jyt me ni shkelm e ka rrxu lisin?

- Po, se e ka shkel pedalin e gazit tu meNu qe ka shkel kushnicen.Patlixhonat
Shkon ni djal i vogel te pemshitsi edhe i thot:

- Ami 5 kg patlixhona po ami t,vogjel se nuk muj me bajt roN.


E keshnja
Ni budall keshke sa mujke edhe qatypari pi kalon ni koleg:

- Shka ki qe pe kesh kaq shum?

- O mu kujtu ni shtos qe nuk e kom dit


Puthja e parė
- Nėse un jom femna jote e parė ku pe din me puth kaq mir? – e vet njone dashnorin e ri.

- E nese un jom i pari pėr ty ku pi din qe pe puthshna mir?Burri
Dy shoqe qe s’ishin taku moti pe folin:

- Shum ma i mir pe tu dok’ka burri me tesha t’reja.

- Jo nuk jon teshat e reja po osht burri jam i ri


Lindja n’spital

- Ku je le? – e vesin njoni.

- En spital?

- Mo bre. E shka pate?

Data
- Qfar date osht sot?

- Kqyre n’gazeten qe e ki n’dor.

- Nuk ja vlen se osht e djeshit

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:13 pm

Telefoni dhe vesht

Shkon ni dit boshnjaki n’pun me zavoja n’vesh. E shohin kolegt e s’ju rrihet pa e vet:

- Shka ti gjet vesht?

- Kurgjo mer, qysh kesh tu hekuros boni telefoni e e kapa hitin n’vaNt t’telefonit e ...

- Po veshin qeter?

- E thirra Ndihmen e parė.Kabrioleti
Dy budall dalin pi kerrit edhe masi qe i mshelin dyrt njoni thot:

- Kuku na meten qilsat mreNa.

- Pi thejim xhomen. – thot budalla qeter.

- Jo mer.

- Ani pra bon dishka ma shpejt se na ka met tavani i kabrioletit qel e osht ka don me ja nis shi.Deshira e budalles
I denojin tre vet me ka 20 vjet burg po para se m shti n’burg i vesin se qfar dėshire pe kan qef me ju plotsu. I pari lyp me ja qu ni gru n’burg, i dyti lyp me ja pru ni telefon e i treti qe ish budall e lyp ni cigare.

Shkojin qysh shkojin 20 vjet edhe i pari shkon n’shpi me ja 10 fmij, i dyti shkonme 1.000.000 $ se ka kry pun me telefon sa u kon n’burg e i treti sa t’del n’rrug e vet njonin:

- A mes ki shkreps?Plani
E bojin dy budall planin qysh mi thy banken.

- Maspari e thejim deren, e mysim rojen edhe i marrim paret.

Kur shkojin te banka e shohin deren e qelne edhe s’ka roje.

- Aaaa, apet na dėshtoi plani.


Shkrepsa antike
Dy pensionista s’kishin shkrepsa mi dhez cigaret, shka me bo, dikur njoni thot:

- Merre ni guri e mshoma n’kry, kur t’m’ēesin syt xixa ti dheze cigaren e un e dhezi pi teje

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:15 pm

Nji burre duke u kthyer nga puna per ne shtepi has ne nji person te shtrire ne rruge, pas disa perpjekjesh per ta zgjuar (ne fakt personi ishte i vdekur) fillon dhe e prek me dore, por duke e prekur ne vende intime i ngelet "vegla" ne dore dhe ky e fut ne xhep. kur shkon ke shpia i hedh celsat dhe paketen e cigareve mbi tavoline por edhe " veglen" e atij personit,gruaja e tij sa e pa "veglen" e pyet te shoqin me njehere: a paska vdekur Shabani a ???

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:15 pm

Beni kthehet nga shkolla me hundėn tė gjakosur, e jėma fillon tė bėrtasė...Bobo..ctė ndodhi, ndonjė aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollė pėr shfaqja. Mė mori nė skenė dhe me nxorri 100 lekshe nga hundėt. – A maskarai... – Jo jo nė fakt ai nuk bėri gjė, fajin e kanė shokėt e klasės..pasi iku magjistari filluan tė kėrkojnėe a ka para tė tjera ne hundė...

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:15 pm

Hiku nji njeri per mik, dhe shtrohet sofra dhe te gjith mysafireve u japin lug tamam kurse mikut i jep lug kafeje, dhe miku vazhdon te haj i zoti shpis e mushte lugen nji her miku dy jer dhe po ashtu vazhdoj deri sa mbaruan.

Me ne fund i zoti shpis i thot mikut, me fal po si i varrosni ropt nga ana juaj 1 nga 1 apo 2 nga 2, ja kthen miku kur jan te vegjel 2 nga 2 kur jan te medhenj 1 nga 1.

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   Fri Jul 20, 2007 12:16 pm

E therret burri gruan:
-ku je e dashur?
Ajo pergjigjet:
-Ja ne Prishtine,te ura,mbi Drinin!
Burri i befasuar:
-Po seshte Drini ne Prishtine moj
- Ja po te jap Drinin, fol me te dhe bindu.........?!?!?

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shtosa :D   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shtosa :D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: barcoleta-
Kėrce tek: