ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Jirzhi Dudek pėrforcimi i radhės pėr Realin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lonssy

avatar

Male
Numri i postimeve : 417
Age : 23
Localisation : WWW.LONI-S.PICZO.COM
Emploi : DRILON
Loisirs : SYLA
Registration date : 19/06/2007

MesazhTitulli: Jirzhi Dudek pėrforcimi i radhės pėr Realin   Sun Jul 22, 2007 9:50 pm

Real Madridi duket se nuk do tė ndalet lehtė me blerjet nė tregun e futbollistėve gjatė kėsaj vere. Serinė e pėrforcimeve drejtuesit e Realit e kanė vazhduar me portierin polak, Jirzhi Dudek, i cili do tė transferohet nė "Santiago Bernabeu" si lojtar i lirė, pasi muajin e kaluar i ka skaduar kontrata me Liverpulin.
Ėshtė interesant fakti se Dudeku ėshtė futbollisti i tretė, i cili do t'i bashkohet Realit pa dėmshpėrblim, gjė e cila nuk ka qenė praktik e klubit madrilen, por duket se tashmė drejtuesit e klubit kanė nisur tė zbatojnė politikėn e shpenzimeve mė tė vogla. Pasi Diego Lopez u largua te Vilareali pėr 6 milionė euro, Reali u detyrua tė kėrkojė portier rezervė dhe qėllimi i drejtuesve tė klubit ishte gjetja e njė portieri me pėrvojė, ndėrkohė qė portieri i parė, Iker Kasilas, ka thėnė se ėshtė nė tė mirė tė tij qė tė ketė konkurrencėn e fortė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.loni-s.piczo.com
 
Jirzhi Dudek pėrforcimi i radhės pėr Realin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: