ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kikboksierėt kosovarė prezantuan Kosovėn denjėsisht

Shko poshtė 
AutoriMesazh
lonssy

avatar

Male
Numri i postimeve : 417
Age : 23
Localisation : WWW.LONI-S.PICZO.COM
Emploi : DRILON
Loisirs : SYLA
Registration date : 19/06/2007

MesazhTitulli: Kikboksierėt kosovarė prezantuan Kosovėn denjėsisht   Sun Jul 22, 2007 10:37 pm

Bordi i Federatės sė Kikboksit tė Kosovės pas kthimit tė pėrfaqėsueses kosovare nga pjesėmarrja nė turneun ndėrkombėtar dy ditor ( 13-15 korrik), nė Ankara tė Turqisė, mbajti njė konferencė me media, duke prezantuar tė arriturat e kikboksierėve kosovarė nė kėtė turne.
Me kėtė rast, kryetari i Federatės sė Kikboksit tė Kosovės, Fatmir Makolli, nė emėr tė kėsaj federate fillimisht felenderoi Federaten Turke tė Kikboksit pėr ftesėn e bėrė dhe pėr heqjen e shpenzimeve tė udhėtimit si dhe ato tė qėndrimit tė pėrfaqėsueses kosovare atje. Nė kėtė falenderim hyn edhe angazhimi i organizatės turke TIK-a e cila vepron nė Kosovė, e cila njėherit ishte si ndėrmjetėsuese pėr pjesėmarrjen e kikboksierėve kosovarė nė kėtė turne. Kreu i kėsaj federate me kėtė rast falenderoi edhe Departamentin e Sportit, pėrkatėsisht Ministrinė e Kulturės, Sportit dhe Ēėshtjeve jo Rezidente, lidhur me pagesėn e shpenzimeve pėr sportistėt e kėsaj pėrfaqėsuesje pėr tė mbajtur ushtrimet e duhura, para udhėtimit pėr nė Ankara. Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė kėtė turne u paraqit me 5 garues dhe u tregua mjaft suksesshme, duke i sjellė nė Kosovė 4 medalje: njė tė artė, njė tė argjendtė dhe dy tė bronzta.
Ndėrkohė pėrzgjedhėsi i Pėrfaqėsueses sė Kosovės, Fatmir Sopi, theksoi: “Prezantimi i pėrfaqėsueses sė Kosovės ishte nė nivelin e duhur, mirėpo qė Kosova tė prezantohet me denjėsisht nė Kampionatin botėror tė kikboksit, i cili do tė mbahet nė muajin e ardhshėm nė Gjermani duhet punuar me intensitet dhe me njė pėrkushtim mė tė madh”. Sipas Sopit rezultatet e arritura janė mjaft tė vlefshme pėr kėtė sport. Pėrfaqėsuesi i Departamentit tė Sportit, Xhafer Murtezaj i cili ishte pjesėmarrės nė kėtė konferencė pohoi: ”Ndihem i kėnaqur qė jam nė mesin tuaj, nė mesin e njė pėrfaqėsuese e cila denjėsisht e ka prazantuar Kosovėn nė kėtė turn endėrkombėtar”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.loni-s.piczo.com
 
Kikboksierėt kosovarė prezantuan Kosovėn denjėsisht
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: