ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 hihihihi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:04 pm

Vaznja

-Mam’, a pet kujtohet ajo vaznja qe bajshe dert mes pe thehet?

-Po, pi di.

-Pi tashit s’ki nevoj’ me bajt mo dert..
Sevdija me djalin

Ni djal i vogel pe ngan nėpėr shpi t’mallnnave edhe pi sheh nonen e vet:edhe pi thirr:

-Sevdije, oj Sevdijeeee!

Sevdija: S’ki nevoj me m’thirr Sevdije kur m’ki non’.

Djali: E di po qkjo shpi e mallnave koka plot nona.
Motra budallic

Qysh pe muNesh mi thon’ motres ma t’madhe budallic – pi thot njona djalit t’vet. Shko thuj m’fal – apet s’pi dahet kjo djalit.

Shkon ky djali edhe I thot’ motres: Motėr m’vjen keq qe je budallic.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:05 pm

Dėshira

Pi thot shoki shokit: Me bo met ra mu taku me naj magjistar qfar deshire i kishe lyp me ta plotsu.

I kisha thon me ma fal shkopin magjik – ja kthen shoki.
Provimi

A e dha provimin?

Jo, rash.

S’pe t’ves a ra po a e dha provimin.
Pushka ilire

Sa kushton qikjo pushk e vjeter – vet ni turist en ni shitore antike t’Shipnis.

30 milion lek – pi thot shitsi.

Fort shtrejt e paske bre – turisti.

Shka pe meNon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros – pi thot shitsi.

Allahile, ku ka pas pushk athere?

Po bash pėr qata osht e shtrejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:06 pm

Pllumat

Pe folin dy plluma en tela te rrymes:

Besom qe nuk jom i martun – pi thot pllumi mashkell pllumejkes.

- E shka osht ajo unaz?

- Iiiii, ket unaz en kom e kom pi qe e bajsha posten.
Dieta

Shkon ni skelet en ameltore edhe porosit ni torte.

Kamarieri e vet: A me shllag a pa shllag?

Normal qe pa shllag! A nuk pi sheh se jom tu majt diet a? – i thot skeleti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:06 pm

Porosia

Shkon ni skelet en kafe edhe porosit ni birr edhe ni trrulleks.

Po trrulleksi shka pet vyn? – e vet kamarieri.

Pėr mi fshi podin – i thot skeleti.
Taksi

Ni skelet qysh osht tu hec nėpėr qytet e sheh kerrin e t’deknive edhe ja nis me piskat:

TAKSI! Pėr sa pem qon deri n’shpi.
Dhomt

Shkojin ni qift pleq en restoran edhe plaki porosit biftek e plaka sup.

Mas ja i gjys ore edhe ni her porosisin, plaki sup e plaka biftek.

Po pse nuk I porositet en fillim dy supa e tash ju kisha pru biftekat - pe ju thot kamarieri.

Problemi osht qe i perdorim ni par dhom’ – i pėrgjigjen pleqt.
Dashnia e vllaznive

Dy vllazen pe rrijin bashk kur vllavi vogel ja nis mu anku:

Aaa, nuk shtyhet jeta kshtu, spe kom nafakė....

Vllavi i madh: Mes u merzit e bohet mir. Ti e din qe jeten e jap pėr ty p.sh. mi pas dy kerre njonin ta jap ty, mi pas dy shpija njonen ta lo ty.

Vllavi i vogel: A mes e ki ni cigare?

Vllavi i madh: Viq dy t’fuNit em kan met e duhna mi rujt pėr veti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:07 pm

Shanca e bjondines

En ni kfiz special pėr bjondina jon 2000 pjesmarrse. Kur ti vjen rradha njones per mu pėrgjigj en pytjen sa bojin 3 herė 4 bjondina thot:

- 7.

- Gabim! – i thot spikeri.

- Edhe ni shans, edhe ni shans! – ja nisin me piskat bjondinat qera.

- Mir, sa bojin 2 herė 4?

- Bjondina pi thot: 6.

- Gabim!

Apet bjondinat qera:

- Edhe ni shans, edhe ni shans!

- Mir, sa bojin 3 herė 3!

- 9 – pėrgjigjet bjondina.

- Edhe ni shans edhe ni shans – ja nisin apet bjondinat.
Sistemi i frymmarrjes

Shkon nji bjondinte doktorri me vokmena n’vesh.

Heki ato seNe pi veshve – i thot doktorri.

Bjondina: Jo, se nuk muj me jetu pa to.

Bohet nervoz doktorri edhe ja hek me zor e bjondina ja nis mes me marr frym.

Kur ti vNon vokmenat en vesh doktorri e Nin ni zo: merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen,...
Sahati

Mixh, a mes di sa osht sahati?– pi vet ni fmi plakin.

Po, e di – i thot plaki.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:07 pm

Hona

Do fmi pe shtyhen me fjel se qfar ngjyre ka hona.

Jo e sarit, jo e portkallt …

E shohin tu kalu ni pijanec edhe e vesin: T’i niri, qfar ngjyre ka hona?

A e para a e dyta? – ju thot pijaneci.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:08 pm

Truni

Njoni pe don mi ndru trunin e vet edhe shkon en spital. Do kirurg i thojin: Viq dy lloje na kan met, tru t’shahistit edhe t’politikanit. I pari bon 500 euro e i dyti 50 euro.

Cili osht ma i ri?

I politikanit osht i paperdoren hiq.

SeNet e hupne

Mirdita! A mani seNe t’hupne.

Jo, viq t’gjetne.
Gruja me grip

Shka ki qe ji ra mazun – pi vet njoni shokin e vet.

Em ka dek gruja – pi thot ky tipi.

Pi shkafit.

Pi gripit.

Pi gripit? Le mer mes baj dert se I kalon.
Paret e birres

Hin ni shoqni en kafiq edhe njoni pe thot:

Shka pe doni me pi, un paguj.

Krejt lypin birra perveq Hajdarit qe tha mu n’vaNt te birres ami paret.

?

En trotuar ish kon mledh ni grumell njerz. Ni kalimtar pi vet njonin qaty ngat: Shka o ka bohet mer? Kalimtari: Nuk pi di bre. Qaj i fuNit qe e diti shkoj qe ja 20 minuta.
Shkrimtart
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:09 pm

Takohen dy shkrimtarė.

- Shka pe shkrun kohve t’fuNit?

- Jom ka e shkruj ditarin, koleg.

- Po a? A mes je ardh te ajo dita qe mi pate marr nja 100 marka borxh.
Hotel Tirana

En Hotel Tirana n’7 t’mengjesit e qojin ni mysafir pi gjumit puntort e hotelit.

- Qu pi gjumit o jaran.

- Nuk ju kom porosit me m’qu pi gjumit.- mysafiri.

- Po qu se erdh vakti me honger mengjes e na duhet ēarshafi i krevetit toN mi qit en tavolin t’restoranit.
Nazmija e Avnija n’New York

Nazmija e Avnija shkojin en New York edhe e marrin banesen en katin 100. Dalin me ble dishka en qytet e tu hyp shkallve Nazmija i thot Avnis:

- Kom me t’kallxu dishka.

- Le n’katin e 70 - pi thot Avnija.

Kur t’mrrijin n’katin e 70 Avnija i thot:

- Fol.

- I kom harru qilsat en vetsherbim.

Nisen me zhdryp teposht., Kur t’mrriji n’katin e 30 nazmija apet:

- Kom me t’kallxu dishka.

- Le m’kallxon kur t’zhdrrypim posht.

Kur t’dalin te hymja e baneses Avnija i thot Nazmis:

- Kallxom tash shka deshte.

- Kum bo hajgare.
Fmijt e pėrbashkt

Fmijt e Avnis tu lujt dalin en aborr t’Nazmis e Avnis i vjen e keq e del te Nazmija:

- M’fal se ishin kon hi fmijt e mi en aborr toNin me lujt.

- S’ka gejle bre kujshi se... fmijt e tu jon edhe t’mit.Dy bjondina pi kqyrin ni film en televizor. Pa njo pa dy njona qohet e nal televizorin e i thot shoqes:

- Pi nali pak se pe shkoj deri n’baj e nuk pe du me m’ik kurgjo.
Polici dhe autobusi

Ni gru pi pret autobusin bashk me djalin e vet 6 vjeē, e ngat ksej grus edhe ni polic e pritke autobusin. Masi qe u vanu autobusi ky djali pi vet nonen e vet:

- Pse u vanu autobusi?

- Paj u bo pa la e shoferi viq shkoi mi la e kthehet fill.

Edhe pak djali i merziten tu prit e vet nonen:

- Shka u bo hala s’erdh?

- Qe se viq shkoj mi ndrru gumat e vjen? – u muNoke mi mashtrru kjo djalin.

Kur e Nivi polici e kapi nervoza e tha:

- Ah nonen shoferit po a bash qetash gjeti mi la autobusin a ?
Kasino

Dy shok dalin pi kasinos, njoni viq me brek e qetri cullak.

- Viq ni saN ta praNoj, - i thot ky qe osht cullak – me tvertet pi din kohen kur duhesh mi nal ponten.
Amerikani e shkau

Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:

- N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.

- Un jom qan – pi thot shkau.

- Hupe. Rren thash.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:12 pm

- Pi nali pak se pe shkoj deri n’baj e nuk pe du me m’ik kurgjo.
Polici dhe autobusi

Ni gru pi pret autobusin bashk me djalin e vet 6 vjeē, e ngat ksej grus edhe ni polic e pritke autobusin. Masi qe u vanu autobusi ky djali pi vet nonen e vet:

- Pse u vanu autobusi?

- Paj u bo pa la e shoferi viq shkoi mi la e kthehet fill.

Edhe pak djali i merziten tu prit e vet nonen:

- Shka u bo hala s’erdh?

- Qe se viq shkoj mi ndrru gumat e vjen? – u muNoke mi mashtrru kjo djalin.

Kur e Nivi polici e kapi nervoza e tha:

- Ah nonen shoferit po a bash qetash gjeti mi la autobusin a ?
Kasino

Dy shok dalin pi kasinos, njoni viq me brek e qetri cullak.

- Viq ni saN ta praNoj, - i thot ky qe osht cullak – me tvertet pi din kohen kur duhesh mi nal ponten.
Amerikani e shkau

Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:

- N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.

- Un jom qan – pi thot shkau.

- Hupe. Rren thash.
Kontratat

Ni menaxher i Coca Cola-s shkon te papa edhe ja ofron 100.000 $ nese lutjen “Buken tonė tė pėrditshme falna sot” mi kthy ne “Coca Cola-n tone tė perditshme falna sot”. Sekretari i Papes kurqysh nuk praNon, ky tipi ja rrit oferten en 200.000 $... 500.000 $ apet sekretari kundėr. Dikur i thot:

- Per 1.000.000 $ mes em ndrro.

- Shef, kur na kalon kontrata me furren e bukes?
Puntori i nėndetses

Dy t’burgosen pe bisedojin:

- Pėr shka t’kan denu? – pe vet njoni.

- Paj e kom thy ni dritare en pun.

- Po a, e ku ki punu?

- En nėndetse.
Paret e njejta

- Per shka t’shtin n’burg? – pi vet ni i burgosen shokin e dhomes.

- Palidhje, en gjyq em than kishe shteti pe prodhojke pare si t’miat.
Pederi

- Naluni se ju vrasim – ju piskatshin polict do hejnave tu i njek po ata s’ju vNojshin veshin e viq ngajshin.

- Naluni, bre pedera… - desh plesi njoni polic pi nervozes

Njoni nalet edhe ju thot shokve:

- Ikni ju se mu m’pa.
Xhepi

Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt.

- Shka mi ki hap syt? – e vet ky tipi cullak.

- Jo viq pet kqyri ku muNesh mi pas paret.
Marko Van Basten dhe polici shiptar

Shkon Leonardo di Caprio n’Shipni edhe tu hec neper Tiran bjen en ni grop teper t’fell edhe lyp Nihm. Kalon ni polic edhe vet:

- Kush osht bre?

- Marko Van Basten.

- 30$ - i thot polici.

- E pse bash 30.

- Se 10$ osht dalja pėr person.

Sajati te na...

Ni turist pi vet njonin:

- Sa u bo sahati?

- 12 i nates.

- Po a? MeNova mes u bo ma shum.

- Valla te na nuk bohet ma shum se apet pi 1-shit ja nis.
Denimi

Ni gjykats pi thot ni plakit:

- Zotni je i denun 10 vjet.

- Po un 88 i kam – ja nisi mu anku ky plaki.

- Po mir de maj veq sa te jesh gjall se kur t’desish nuk t’majim mo.
Sheji n’b*** dhe shokt e burrit

Burri pi thot grus vet:

- Gru shum mir t’ka operu qaj kirurgi, ai sheji nė b*** nuk osht ka t’dallohet mo?

- Po mer e di. Krejt shokt tu qeshtu pem thojin.
Polici

Ni polic i SHPK-s pi nal njonin e pi ngermohet:

- O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?

- Po mer burr po ty nuk t’pash.
Supa dhe nona

Ni djal shaki ulet me honger buk me baben e vet. E kėrkon supen e ja nisin mi qit syt lot pi supes nxet.

- Pse pe kan? – pi thot baba i vet.

- Mu kujtu nona e dekne.

Edhe baba i vet e kėrkon supen e ja nisin mi qit syt lot.

- Pse pe kan? – pi vet tash djali baben.

- Mu kujtu nona jote se ēfar kupili ma ka lon.
Napoloni dhe studenti

Njoni hin en provim edhe e vet profesori:

- Qysh e ka pas emnin mreti ma i suksesshėm francez?

- Nuk e di – i pėrgjigjet studenti.

- Napolon Bonaparta – profesori.

Studenti niset me dal jasht.

- Kah ja ki msy – e vet profesori.

- M’fal se meNova qe pi thirr kandidatin qeter.
Shatorri

Ni qift del en piknik edhe naten flejin en shatorr. N’gjys t’nates e qon gruja burrin dhe pi thot:

- Kqyr tenelt shka pe sheh?

- Pi shoh honen, yjet...

- Mer trrullan a nuk pi sheh qe na kan vjedh shatorrin a?!
Bukt e ftofta

Shkon ni fmij me ble buk edhe pi vet furraxhin:

- A keni buk bajat?

- Po.

- E pse nuk pi gjuni?
Nazmija e Avnija n’korze

Ishin kon Nazmija e Avnija edhe pėrnat dilshin n’korze. Ni dit bike shi edhe vendosen mi bo korzen en shpi. Ja nisin me shetit her kNej her aNej. Tu shetit Nazmija pe ja lidh shuplak Avnis. Bohet nervoz Avnija:

- O biri i k***** , po shka t’bona qe ma hine?

I kthehet Nazmija:

- A nuk pi sheh ton ky milet tu shetit a? Mes shaj palidhje se e han edhe qetren.
Mullungat dhe shpija

Ni pijanec e nal njonin n’rrug edhe pi vet:

- Sa mullunga i kom en kry?

- Pesė – i thot kalimtari.

- Eh, d.m.th. edhe tre bandera i kom edhe mrriva n’shpi.

Me komfor dhe pa komfor

Ni turist shkon mi marr ni dhom me qira edhe e vet ni puntore t’re qe punojke aty:

- Qfar dallimi ka dhoma me komfor dhe pa komfor.

- Ne dhomat pa komfor shėrben gjyshja jeme – i pėrgjigjet puntorja.
Marrveshja

N’autobus hijin tre hejna edhe thojin:

- Tash kena me ju marr paret edhe me ju dhunu.

Kur shka me pa, krejt plaka autobusi.

Ni hajn qeter thot:

- Jo, viq paret pi marrim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:12 pm

- NUK E PATEM QESHTU MARRVESHJEN – piskaten plakat.

25-50

Goni kthehet pi shkolles i pėrgjaken.

- A apet koket rreh a?

- Po, me Ardianin. 50

- A t’kom thon me nxheh deri n’50 para se mu pėrla? – I thot nona e vet.

- Po, po Ardianit nona e vet i kish pas thon me nxheh deri n’25.
Mosha e gjyshes

- Gjyshe sa vjet i ki? – e vet mesa gjyshen.

- Valla qaq shum mu kan bo sa nuk i di mo?

- Po pse nuk pi kqyl n’blek, se n’blekt e mija shklun pi tli vjeqe deli n’katel.
Puntort

- Sa puntor punojin en sipėrmarrjen e juj? – e vet polici financiar shefin e sipėrmarrjes.

- Viq ni e katerta – pėrgjigjet shefi.
Lindja

- Kom Ni qe kishe lind?

- Qik a?

- Jo.

- Djal?

- Ja qėllove.

Malazezt dhe gurt

Para dyqiN vjete ankohen malazezt te mreti i tyne se pe ju marrin boshnjakt gur.

- S’ka gejle se kemi boll gur.

Mas ni kohe apet pe ankohen malazezt:

- Boshnjakt se kan meNen me na lon asni guri?

- Po shka pe ju vyjin gurt vlla? – i vet mreti.

- O s’pe na vyjin gurt po e kemi dertin qe me bo dal toka kush ka mi punu?
Nazmija e Avnija n’kinema

Shkojin Nazmija e Avnija mi kqyr ni film en kinema. Diku ka mesi i filmit dalin dy vet tu bo gara me kerre e Nazmija e Avnija lidhen me ka 100 € se a kan me bo ndeshje a jo?

Nejse, aktort bojin ndeshje edhe Avnija ja jep paret Nazmis, po kur t’maron filmi, tu dal jasht Nazmija i thot Avnis:

- Merri paret, se nuk pe muj me t’i marr se e kom pa ket film edhe ni her ma pėrpara.

- Aiiii, edhe un e kom pa dy her ma pėrpara po meNova qe nuk e bojin apet ket budalliki.
Mali i Zi dhe lufta me Kinen

Mlidhet Gjukanoviēi (kryetari i Malit t’Zi) me gjeneralat e vet edhe e shqyrtojin mnyren qysh mi pushtu Kinen edhe lyp mi kallxu ku posht Kina. Ni gjeneral e merr harten edhe ja nin tak tak tak tak ja kallxn kufijt e Kines.

- Uha, po e madhe koka. Mir, sa banor i ka? – thot Gjukanoviēi.

- 1 miliard.

- Qyqy, po qysh ja bojim hallit mi varros ton ata njerz?
Mali i zi VS China

Bohet qysh bohet edhe Mali i Zi i shpall luft Kines. Mlidhet Xiang Xemini(kryetari i Kines) me gjeneralat e vet edhe ju thot „ Ku osht mer ky far Mali i Zi“ Ni gjeneral e merr harten edhe pe ja kallxon ni pik t’vogel n’hart.

- Sa banor i ka?

- 600.000

- Qoni ja dy mahall – urdhnon kryetari.
Lufta me Ameriken

Mali i Zi bjen en gjendje t’keqe ekonomike edhe mlidhet parlamenti pėr mi diskutu ket pun. Njoni qohet e thot:

- Pi shpallim luft Amerikes, ata na pushtojin e masnej na japin Nihma.

- E shka me bo mi pushtu na ata? – deputeti qeter.
Lutja

Bjen en guj ni malazez edhe ja nis mu lut. Kalon njoni edhe e vet:

- Shka ki mer qe pi lutesh zotit?

- Qfar t’lutni mer, pi falenderona qe nuk e ka bo Malin e Zi t’rrafsht?

- E pse?

- At’her ishim duht mi punu token.

Tenkat e Shipnis

Mlidhet parlamenti i Shipnis pėr me vendos qysh mi Nihmu luften e UēK-s edhe ni deputet qohet e thot:

- Pe ju japim ni tenk.

Qohet qetri e thot:

- Masi qe na nuk jemi ne luft pe ju japim te dyjat.
Dilli

- Qfar t’mire kemi pi Diellit? – bon pytje profesori i gjeografis.

Qohet njoni edhe thot:

- N’t’vėrtet kurrfar t’mire s’kemi pi Diellit se naten nuk bon drit e diten kshtu-ashtu osht drit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:13 pm

Malazezi dhe paret

Ni malazez Nin qe n’Amerik fitohen paret viq me shetit rrugve, fluturojin paret. Sa t’shkon n’Amerik e sheh ni kese me pare n’tok po duhet mu ul pėr mi marr edhe meNohet mir e thot:

- Se kom meNen me ja nis punen pi dites parė.
Gabimi

- A osht e vėrtet qe djali jyt me ni shkelm e ka rrxu lisin?

- Po, se e ka shkel pedalin e gazit tu meNu qe ka shkel kushnicen.
Patlixhonat

Shkon ni djal i vogel te pemshitsi edhe i thot:

- Ami 5 kg patlixhona po ami t,vogjel se nuk muj me bajt roN.

Profesioni (Alfabeti)

Gjykatsi e vet tė pandehurin:

- Gjykatsi: Qfar profesioni ki?

- I pandehuri: Jom analfabet?

- Gjykatsi: Mir, thuje alfabetin.
Gjyshi

Njoni thot:

- Gjyshi m’ka thon mes me shku nėpėr klube t’striptizit se ka seNuk bon mi pa?

- Qyqy! E shka kokan seNet qe nuk bon mi pa? – habiten shokt.

- Gjyshin.
Japan me zor

Pe folin dy djem:

- A mes je japan?

- Jo, nuk jom.

- A je i sigurt?

- Po.

- E mes e ki prejardhjen japane?

- O jo kut t’thom.

- Nashta je pak?

- Mir, a pe thut ti. Japan jom.

- E pse nuk i ki syt e ngrehen.
Sahati n’New York

En New York e vesin njonin:

- A pe don me ble sahat?

- Po, ēfare? – i vet ky tipi I interesun.

- Shshshsht, se ai hala e ka n’dor.

Plaēkitsi

En 12 t’nates bon telefoni en stacion t’policis edhe Nihet ni zo i femnes:

- Em ka hi ni person i panjoher n’banes, ju kisha lut me ardh mi marr nesėr ka ora 10.
Qeli me flok

Ni mjek thirr en stacion t’policis edhe ju thot:

- Ni budall i rrezikshem u ik pi spitalit.

- Po a? Qysh doket?

- Osht qel, i ka flokt e gat.

- Qysh muNet mu kon qel edhe mi pas flokt e gat? – bohet nervoz polici.

- Po a t’thash qe osht budall.

Jastyki

Dy budall pe bohen gati me flejt edhe njoni pi merr ni cev.

- Po cevi shka pe t’vyn.

- Pėr mi qit kryt?

- A nuk e ki pak fort a?

- Po mes mi pas mush me pamuk un ma heret.
E keshnja

Ni budall keshke sa mujke edhe qatypari pi kalon ni koleg:

- Shka ki qe pe kesh kaq shum?

- O mu kujtu ni shtos qe nuk e kom dit.

Drita dhe ndėrtesa

Dy budall dojshin me hyp en ni ndėrtes t’nelt po kurqysh nuk mujshin. Njoni thot:

- Pi lshoj driten e litrikit un e ti kapu per drit e hyp.

- Po a? E me bo mi nal ti litrikin ku mu majt un?!
Jo fer

Ni budall e vet shokin e vet:

- Shka kam ne grusht?

- Mickojė.

- Jo.

- Mizė.

- Apet nuk ja qėllove.

- Ani pra koka qan.

- Aiii, a e pa a? – nervozohet budalla.
Uji i Bazenit

Ni budall pin pak uj n’bazen edhe i thot budalles qeter:

- Hiq i omel ky uji i bazenit, boll ēudi, pak ma heret ja qita ni kokerr sheqer.

- Po nuk u omelzu nashta qe nuk e ki pėrzi. – ja priti budalla qeter.
Piloti i arratisur

Pe kalon ni aeroplan i mushen spic njerz pėrmi spital t’budallve edhe piloti pe ja nis me kesh me t’madhe.

- Shka ka me kesh? – e vet pilotin stjuardesa.

- Pe keshi kur pi shoh ton ata njerz jun mledh viq pse jom ik unė.
Mosha

Ni plak milioner 70 vjeqe maryohet me ni qik t’re 18 vjeqe.

- Qysh mujte mu martu me ni qik t’re edhe kaq t’bukur? – e vet ni shok i veti.

- Po un nuk jom budall mi pranu qe i kom 70 vjeqe po i thash qe jom i smut edhe i kom 90 vjeqe.
“Thėnie kriminele”

Thėnie kriminele: “Kom me ti nxerr krejt dhomt pi gojes e viq njo kom me ta lon, viq sa pėr me t,dhimt“
Tema

Ajo: A m’don?

Ai: Po.

Ajo: A m’merr pra pėr gru?

Ai: Nal mes e ndrro temen.
Puthja e parė

- Nėse un jom femna jote e parė ku pe din me puth kaq mir? – e vet njone dashnorin e ri.

- E nese un jom i pari pėr ty ku pi din qe pe puthshna mir?
Martesa dhe autobusi

Pi sheh Nazmija Avnin n’rrug t’nalen edhe pi vet:

- A u martove ma n’fuNt a?

- Jo valla hala.

- Mir e shka je tu prit?

- Autobusin.

Gruja binjake

Njoni pi thot shokit t’vet:

- Gruja jeme osht binjake.

- Po a? E qysh pi dallon se koN e ki gru.

- Po binjaki i vet ka mjekerr.
Burri

Dy shoqe qe s’ishin taku moti pe folin:

- Shum ma i mir pe tu dok’ka burri me tesha t’reja.

- Jo nuk jon teshat e reja po osht burri jam i ri.
Kush? Un a?

- Ku jeton? – pi vet nėnpunsi palen.

- Kush? Un a?

- Po.

- N’Bllok t’Ri.

- Shka punon?

- Kush? Un a?

- Po.

- Korril.

- Sa vjeq je?

- Kush? Un a?

- Jo un? – i ples mo dikur mulloni nėnpunsit.

- Paj s’ti kisha jap ma shum se 40.
Drini

Pe folin dy vet:

- Qysh e ki emnin?

- Drin.

- Si lumi a?

- Po po nuk jom ai.
Niri n’shatorr

Ni msuse pi pisket nxansit:

- T’kom thon mi vizatu shatorrin edhe nirin?

- Po se msuse.

- E ku osht niri?

- Aha, n’shatorr msuse.
Profesioni ma i lasht

Katėr shok pe bojin fjel se kush e ka profesionin ma t’vjeter. Doktorri thot:

- Niri i pare u kon hazreti Adami, ja kan marr ni bri atij edhe e kan bo hazreti Haven. A nuk osht intervenim kirugjik a?

- Jo, jo – arkitekti – puna e parė u kon krijimi i Tokes.

- Para se mu kriju Toka dikush e ka dhon iden mi largu pi kaosit – tha filozofi.

- Pritni, pritni. E kush e ka bo at kaos? – thot politikani.
Dhondrri kursys

Gruja pi thot burrit t’vet tamashqar:

- Burr, qika hini n’dhom t’veten me ni djal, e kan nal driten edhe ju ka ul n’prehen en karrik…

- Qky dhonderr pe mu pėrshtatka, edhe pi kursejka rrymen edhe pi pėrdorka viq ni karrik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:13 pm

Mishi i dhomve

Ni skelet shkon te stomatologi edhe pi vet:

- Ames e kom naj dhom t’prishen?

- Jo. Po pem doket qe tu ka smu mishi.
Xhemperi

Ni skelet deshti me ble xhemper.

- A pi don me lesh t’but a t’fort? – e vet shitsi.

- Jo, ama me t’but se i forti pe ma grrith lekuren.
E lanja dhe mytja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:14 pm

Roja i lumit e sheh njoni tu la en ni pjes qe osht e nalune lamja.

- A nuk pi sheh tabelen qe nalohet e lanja n’ket vaN a?

- Po, po un s’jom ka lana po jom ka mytna.

- Eh, kjo osht muhabet qeter. M’fal qe t’pengova.
Vorrimi

- U dek Ibrahimi. A pe vjen n’vorrim? – pi vet Nazmija Avnin.

- Valla duhet me shku se mes mi shku nuk em vjen as ai mu.
Pulat dhe kujshija

Ni katuNar masi t’kthehet n’shpi pi pazarit pi vet ni kujshi:

- Shka bleve mer?

- Pula, speca, patlixhona…

- E sa pula i bleve?

- Na qėllofsh t’i fali te dyjat.

MeNon pak kujshija edhe i thot:

- TRI !!!
Kuajt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:14 pm

Dy shok t’ngusht e blejin ka ni kali po nuk dijin kurqysh mi dallu kshtu qe njonija pren jelat po s’shkon java i rriten jelat apet, qetri ja pren bishtin po edhe bishti i rritet shpejt. S’dishin shka me bo, dikur njoni thot :

- Pi masim e pi kqyrim cili osht ma i roN, edhe masnej i dallojim.

Tu bo gati mi mat njoni pi tyne thot:

- S’paskem hiq nevoj mi mat, se kali i bardhe koka ma i trash se kali i zi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:15 pm

Lindja n’spital

- Ku je le? – e vesin njoni.

- En spital?

- Mo bre. E shka pate?
Bankieri i ri

Hin ni budall me punu n’bank arkatar, e pėr mi provu a e din ket pun a jo ja japin 100€ mi nxheh. I nxhen deri n’58 edhe i len paret pėrmi tavolin.

- Shka u bo? – pi vet ni kolege.

- Po, masi qe deri qetu jon tamon edhe deri n’fuNt jon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:16 pm

- Ani pra dokna kur t’ju sosen.

Tabllat

Thirr njoni n’polici edhe pe ju thot:

- Ma vjedhen kerrin para shpis…

- A mes i pa hejnat, qysh doken..?

- Jo , po pėr fat ju morra numrin e tabllave.
Vena

Shkon njoni n’restoran edhe porosity ni litėr ven.

- A t’bardh a t’zez? – e vet kamarieri.

- S’ka ransi se jom i verbt.
Vetmija e burrit

- Zonjė, a muNesh me na tregu a ka fol najher burri juj vet me veti? – e vet neuropsikiatri grun e pacientit.

- Nuk e di, se kurr nuk m’ka ra me kon me burrin kur u kon vetem.
Sheji

Dy budall shkojin me zon peshqi edhe kan shum fat n’peshkim. Qysh jon tu peshku njoni qohet edhe kcen n’det edhe mas 20 sekondave apet del.

- Shka deshte mėr qe kceve?

- Kceva e e bona ni X nėr anije qe kur t’vijim nesėr me dit mu orientu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:16 pm

Po a e din qe nesėr kena me ardh me anije qeter?! – ja kthen budalla qeter.
Qeni analfabet

Ni budall e vet ni koleg i veti:

- Shka je ka rrin mėrzitshėm?

- Em hupi qeni.

- Pse nuk pi qet n’gazet? - muNohet mi nihmu kolega.

- Nuk ja vlen se e kom qenin analfabet.

Fija e qibritit

- Kjo fije e qibritit kurqysh nuk pe dhezet.

- E pse?

- Nuk e di, po ma heret dhezi me t’paren.
Dallimi

Njoni don me ja jap djalit t’vet ni leter mi postu edhe e vet pėr siguri:

- A e din dallimin e postes me kontejner?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:17 pm

- Ani pra nuk pe ta jap letren mi qu n’post.

Telefoni dhe vesht

Shkon ni dit boshnjaki n’pun me zavoja n’vesh. E shohin kolegt e s’ju rrihet pa e vet:

- Shka ti gjet vesht?

- Kurgjo mer, qysh kesh tu hekuros boni telefoni e e kapa hitin n’vaNt t’telefonit e ...

- Po veshin qeter?

- E thirra Ndihmen e parė.
Kryt e boshnjakit

Bjen ni boshnjak pi katit t’10 me kry n’tok edhe pshton. I thojin gazetart:

- Qysh osht e mundshme, a muNesh mi pėrsėrit?

- Po, viq nese m’garantoni qe apet bij me kry.
Veshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:17 pm

Ni mjeshtrit tu punu n’skele n’kat t’5-t ja kpusin pahiri veshin me motor-sharr edhe i bjen veshi posht.

- Kqyrmani veshin qaty bre mes e kom? – ju thot puntorve qe ishin posht.

Hallakat, hallakat, dikur njoni e gjon ni vesh edhe i thot:

- A mes osht qky?

- Jo mer i jemi e ka pas edhe lapsin. – pėrgjigjet puntori.
Kabrioleti

Dy budall dalin pi kerrit edhe masi qe i mshelin dyrt njoni thot:

- Kuku na meten qilsat mreNa.

- Pi thejim xhomen. – thot budalla qeter.

- Jo mer.

- Ani pra bon dishka ma shpejt se na ka met tavani i kabrioletit qel e osht ka don me ja nis shi.
Deshira e budalles

I denojin tre vet me ka 20 vjet burg po para se m shti n’burg i vesin se qfar dėshire pe kan qef me ju plotsu. I pari lyp me ja qu ni gru n’burg, i dyti lyp me ja pru ni telefon e i treti qe ish budall e lyp ni cigare.

Shkojin qysh shkojin 20 vjet edhe i pari shkon n’shpi me ja 10 fmij, i dyti shkonme 1.000.000 $ se ka kry pun me telefon sa u kon n’burg e i treti sa t’del n’rrug e vet njonin:

- A mes ki shkreps?
Fija e mir

Ni budall e merr ni fije t’qibritit, nuk muNet mi dhez edhe e hup, e merr edhe njo qeter po as ata nuk muNet mi dhez, kur ta merr t’treten i dhez:

- Qekjo koka e mir - meNon budalla – qeta pi ruj.
Nėnshkrimi

Ni budallic shkon n’hotel edhe n’librin qe u duhke me nėnshkru e shkrun ni “O”.

- E pse nuk pi bon shejin „+“? – e vet recepcionisti.

- Paj deri von qashtu e kom bo, po masi qe jom ēkunorzu e kom marr apet mbiemnin e babes.
Deshira e manjakit

Disa njerz t’egjėr i zojin tre vet. Vjen kryesori i t’egjrive edhe pe jup urdhen:

- Rjepni edhe me lekurat e tyne boni tupana po mas pari plotsojuni ka ni dėshir.

Ja plotsojn t’parit deshiren edhe ja rjepin lekuren, edhe t’dytit qashtu e i treti si deshir t’fuNit e lyp me ja pru ni thik. E merr thiken edhe pe ja nis mi rjep lekuren e vet krejt edhe ju thot:

- Qetash hajde boni tupani me lekur t’temen.
Plani

E bojin dy budall planin qysh mi thy banken.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:18 pm

Maspari e thejim deren, e mysim rojen edhe i marrim paret.

Kur shkojin te banka e shohin deren e qelne edhe s’ka roje.

- Aaaa, apet na dėshtoi plani.
Plani pėr pushim

Ni familje pi bon plan ku me shku pėr pushime verore...

- Un isha shku diku ku s’jom kon kurr – thot djali.

- Shum kallaj, shko te frizeri i grave – e kshillon baba.
Datat ma t’randsishme

Dy datat ma t’njoftne n’historin e njerzimit:

- Me 1641 p.e.s. egjiptiant e kan zbulu sholen e WC-s .

- E me 1741 t’eres son francezt ja kan qel ni vrim.
Apet ... a?

Mas luftes atomik pshtojin viq dy majmuna burr e gru. Del gruja me gjet ushqim edhe nuk gjon kurgjo pėrveq ni molle. Kur t’kthehet me moll n’dor esheh majmuni qeter edhe i thot:

- A apet pi fillimit me ja nis a?
Kolega dhe romani

Ni shkrimtar e rujke kufomen e koleges vet edhe thot vet me veti:

- Eeee, i ngrati, me pas jetu viq edhe 10 dit kish mujt mi lexu librin tam ma t’ri.
Shkrimi dhe leximi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:18 pm

Perika

Takohen dy shoqe:

- Uuu qyqe. Shka ju ki bo flokve, pet doken si perik.

- Po perik osht.

- Po a, kurr s’kisha thon.
Shkrepsa antike

Dy pensionista s’kishin shkrepsa mi dhez cigaret, shka me bo, dikur njoni thot:

- Merre ni guri e mshoma n’kry, kur t’m’ēesin syt xixa ti dheze cigaren e un e dhezi pi teje.
Menyja

En ni restoran pe vet myshterija:

- Shka kenin pėr drek.

- Viq ni moment – i thot kamarieri.

- Ani bjermi dy momenta edhe ni jogurt.

Njerzt ma jet’gjat

Ni gazetar Nin qe en ni katuN banort jetojin shum gat edhe shkon n’qat katuN edhe e sheh ni plak tu kajt edhe i thot:- Sa vjeq je?

- 150.

- E pse pe kan?

- M’diq gjyshi.
Nastradini dhe kazani i kujshis

E merr Nastradini ni kazan huva te kujshija edhe kur t’ja kthen ja kthen me ni kusi n’ta.

- Po shka osht ky saN? – pi thot kujshija Nastradinit.

- E lindi kazani – i thot Nastradini.

Mas ni kohe Nastradini apet jua merr kazanin po nuk ja kthen mo. Bohet nervoz kujshija edhe shkon me ja lyp po Nastradini i thot:

- Mes u mėrzit se u dek kazani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:19 pm

E praNojin njonin n’pun si bėrlogxhi edhe para se me ja nis punes e vesin:

- A din shkrim e lexim?

- Shkrim po, lexim jo.

- Ani shkruje emnin toN.

E merr fleten edhe shkrun dishka qe as dreqi s’muNet mi lexu.

- Qe u kry – ju thot ky tipi.

- Po shka dreqin shkruve kshtu?

- Un ju thash qe di viq me shkru e jo me lexu.

“Kapitali” dhe letrat e WC-s

- Qysh osht e muNshme qe kurku mes me pas letra t’WC-s? A mes osht naj ligj i ri i ekonomis?

- Merre librin “Kapitali” t’Marksit edhe muNesh mi gjet pėrgjigjen – i thot ni shok i veti.

- Ah mi pas “Kapitalin” nuk kisha pas nevoj pėr letra t’WC-s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:19 pm

o qysh ta kojti me besu qe ka lind kusi kazani duhesh me besu edhe qe u dek.

50€

Gjykatsi pi thot t’pandehurit:

- Pėr 50€ pate zemer mi vra gjyshen toNe a?

- Aiii, 50 ktu 50 aty ... dikur bohesh i pasunik.
Televizioni

Ni budall e blen ni televizion edhe diten e par e sheh ni loj t’futbollit. Diten e dyt e sheh ni ndeshje t’ragbit edhe pi thirr servisin e televizionave edhe pi thot:

- M’ka del televizioni i prisht.

- E pse?

- Paj dje topi dilke i rrumullakt e sot pe del si vo.

... shihet ma mir.

Ish kon njoni tu u myt en uj edhe ni malazez rrike e e kqyrke, kalon njoni edhe i thot:

- Qysh nuk pet vjen marre, niri pe mytet e ti pe rrin pi kqyr ktu?

- Iiii, mir e ki. Hajde t’hypim qatje nelt se shihet ma mir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:20 pm

Qeji i kamilices

- Qysh bon malazezi qaj t’kamilices?

- Shtrihet n’fush ku ka lula t’kamilices edhe pret me ra shi.
Vijat e rruges

Malazezt edhe boshnjakt vendosin mi ndėrtu ni rrug bashk edhe malazezt thojin:- Ju boshnjakt boni rrugen e na pi bojim vijat.

Kur ta marojin rrugen boshnjakt, malazezt i bojin do vija edhe e shkrujin „E kshtu me rradh“.
Drejtori i burgit

Roja i burgit i thot ni t’burgosnit:

- Nesėr du mi pas ktuhen vizllim se vjen drejtori.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 26
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: hihihihi   Mon Jul 23, 2007 9:20 pm

Qyqy, edhe ata e zun tu vjedh a?!
Mollat

Ni budall hyp en ni moll edhe ja nis mi honger mollat. E sheh i zoti i molles edhe ja nis mi rre:

- Mo mes e rrej se osht budall – i thot njoni.

- Mu kon budall ish hyp en lis e jo n’moll.
Shfrytzimi

Lidhen boshnjakt edhe serbt kush pi shfrytzon ma shum seNet e njoni qetrit. Bon dishka njoni bon dishka qetri dikur serbt e ndėrtojin ni ur me kalu me pare pėrmi ni lum en Bosnje edhe vendosin me ju kallxu krejt botes qe qysh pi shfrytzojin pasunit e Bosnjes. Vijin disa perfaqsus t’BE-s pėr mi pa qysh pe shfrytzohet Bosnja pi serbve. Kur t’shkojin te ura i shohin do boshnjak tu zon peshqi pi ures.
Shpallja

Ni polic pe kalon ka ni bander ku e kishin pas nxhit ni shpallje pėr banes me qira edhe ja nis me cakat n’bander po kėrkush si silke. Kalon ni polic qeter bash qat’here edhe pi thot:

- Ha, shka pe pret?

- Qe bre nuk pe ma qelin deren bre?

E qon kryt tenelt e sheh driten en bander t’dhezne e i thot:

- Eh t’poshtrit aty jon se e pasken driten dhezt.
Msimi

- Kur u ndėrtu qkjo ur? – e vet djali baben.

- Nuk e di – i thot baba.

- E kur u themelu qyteti jon?

- Nuk e di.

- Bab a mes pet pengon qe pet ves qekaq shum?

- Jo pasha baben se viq qėshtu muNesh me msu najsaN.
Drita

Ni qift budall bijin me flejt edhe vet gruja burrin:

- A e nale driten?

E dhez shkrepsen burri edhe e kqyr llampen e i thot grus:

- Mej budallic po ti vet e paske pas nal.
Pijaneci i kosoves

Ni pijanecit pi Kosoves do doktorr pi Shipnis tu muNu mi largu pi rakis i thojin:

- A e din qe n’Shipni pėr ēdop vjet desin ka 10.000 vet pi rakis?

- Ku pe ma Nin, un jom pi Kosoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: hihihihi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
hihihihi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira :: barcoleta-
Kėrce tek: