ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Berluskoni ofron 117 milionė euro pėr Ronaldinjon?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Berluskoni ofron 117 milionė euro pėr Ronaldinjon?!   Sat Aug 04, 2007 1:15 pm

Presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni ėshtė i gatshėm qė t'i ofrojė Barcelonēs njė ofertė marrėmendėse prej 117 milionė eurosh pėr tė siguruar shėrbimet e lojtarit mė tė mirė tė skuadrės katalanase, Ronaldinjo.
Mediumet italiane kanė bėrė tė ditur se Berluskoni ka vendosur ta pranojė kėrkesėn e Barcelonės pėr vlerėn e dėmshpėrblimit dhe pėr kėtė gjė e ka njoftuar klubin katalanas. Gjithnjė sipas mediumeve italiane, Berluskoni ka arritur marrėveshje me yllin brazilian pėr tė nėnshkruar kontratė pesėvjeēare, me pagė vjetore prej 8,5 milionė euro. Mediat italiane kanė thėnė se Berluskoni kishte ndarė 50 milionė euro nė prag tė afatit kalimtar pėr tė rikthyer ukrainasin, Andri Shevēenko nė "San Siro", por ka hequr dorė nga kjo pėrpjekje pas bisedimeve tė vėshtira me drejtuesit e Ēelzit. Pėr kėtė arsye presidenti i Milanit ka vendosur qė paratė e dedikuara pėr Shevēenkon t'i shfrytėzojė pėr tė blerė Ronaldinjon, pėr njė shifėr rekorde nė historinė e futbollit botėror

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Berluskoni ofron 117 milionė euro pėr Ronaldinjon?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: