ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Brazili fitues i Kupės sė Amerikės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Brazili fitues i Kupės sė Amerikės   Sat Aug 04, 2007 1:15 pm

Ndonėse shumica e ekspertėve dhe dashamirėt e futbollit e kishin llogaritur Brazilin autsajder nė finalen e 42-tė tė Kupės sė Amerikės, tė pėrzgjedhurit e Karlos Dungės arritėn ta mbrojnė kėtė trofe, duke e mposhtur rivalin e pėrbetuar, Argjentinėn, me rezultat bindės 3:0.
Brazili arriti deri te titulli i tetė i kontinentit tė Amerikės Latine, me njė lojė tė shkėlqyeshme dhe tė disiplinuar, me golat e shėnuar nga Baptista, nė minutėn e 4-tė, Ajala (autogol) nė minutėn e 40-tė dhe Dani Alvesh, nė minutėn e 68-tė. Brazili luajti nė kėtė aktivitet pa yjet e saj kryesore si: Kaka, Ronaldinjo, Adriano, Ronaldo, Lusio, Roberto Karlos dhe Sisinjo, por kjo nuk e pengoi qė ta fitojė kėtė trofe. Nė anėn tjetėr, Argjentina, e cila nė kėtė aktivitet u paraqit me pėrbėrjen e saj mė tė mirė, nė finale paraqiti lojėn mė tė dobėt gjatė kėtij kampionati. Ndėrkohė vendi i tretė nė Kupėn e Amerikės i ka takuar Meksikės, qė ka mposhtur Uruguain, 3:1.

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Brazili fitues i Kupės sė Amerikės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: