ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Dunga i lumtur pėr suksesin e Brazilit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Dunga i lumtur pėr suksesin e Brazilit   Sat Aug 04, 2007 1:15 pm

Fitorja ndaj Argjentinės nė finalen e Kupės sė Amerikės, e ka bėrė tejet tė lumtur pėrzgjedhėsin e Brazilit, Karlos Dunga. "Vendi im ėshtė i lumtur, ngase futbollit brazilian ia kemi rikthyer respektin", ka thėnė Dunga.
Edhe pse puna e tij dhe pėrbėrja me tė cilėn ka udhėtuar nė Venezuelė ėshtė kritikuar ashpėr, Dunga nuk ka dashur qė ta shfrytėzojė triumfin pėr t'iu kundėrpėrgjigjur kritikėve. "Ajo qė kemi bėrė ne ėshtė e thjeshtė - kemi luajtur futboll, kemi ditur edhe tė sulmojmė edhe tė mbrohemi dhe nė mėnyrėn mė tė mirė kemi shfrytėzuar talentin, tė cilin e zotėrojnė kėta djelmosha, e qė ėshtė shumė mė i madh se sa mendojnė disa tė tjerė", ka nėnvizuar Dunga.

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Dunga i lumtur pėr suksesin e Brazilit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: