ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Parki Xhi Sung mungon nė pjesėn e parė tė edicionit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Parki Xhi Sung mungon nė pjesėn e parė tė edicionit   Sat Aug 04, 2007 1:16 pm

Futbollisti i Manēester Junajtedit dhe i kombėtares sė Koresė sė Jugut, Park Xhi Sung, do tė mungojė nė pjesėn e parė tė edicionit tė ri, pėr shkak tė lėndimit tė gjurit. Pas operacionit, tė cilin e kreu nė prill nė SHBA, Park ėshtė bashkuar me lojtarėt e tjerė tė skuadrės angleze, qė po pėrgatiten pėr edicionin e ri nė njė turne nėpėr Azi.
Park ka thėnė se gjithēka rreth shėrimit tė lėndimit ėshtė duke shkuar sipas planit dhe ai do tė jetė i gatshėm pėr lojė nė janar tė vitit tė ardhshėm. Trajneri i "djajve tė kuq", Aleks Ferguson ka pohuar se ėshtė i zhgėnjyer me kėtė lajm, por shpreson se skuadra e tij do tė arrijė ta mbulojė mungesėn e tij. Futbollisti koreano-jugor ėshtė bashkuar me Manēesterin nė vitin 2005, duke u transferuar nga skuadra holandeze, PSV Aindhoven.

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Parki Xhi Sung mungon nė pjesėn e parė tė edicionit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: