ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tevezi arrin marrėveshje me Manēester Junajtedin?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Tevezi arrin marrėveshje me Manēester Junajtedin?   Sat Aug 04, 2007 1:19 pm

Sipas burimeve tė afėrta tė mediumeve angleze me kampin e kombėtares sė Argjentinės, sulmuesi Karlo Tevez nė mbrėmjen e kaluar ka arritur marrėveshje me skuadrėn angleze, Manēester Junajted, pėr nėnshkrimin e kontratės 1-vjeēare, tė vlefshme 30 milionė euro.
I tėrė procesi i transferimit tė kėtij futbollisti pritet tė realizohet nė javėn e ardhshme dhe sipas burimeve tė mediumeve angleze nga kombėtarja e Argjentinės, e cila po merr pjesė nė kupėn e Amerikės nė Venezuelė, pengesė e vetme mund tė jetė kundėrshtimi i Uest Hemit, drejtuesit e tė cilit klub zotėrojnė tė drejtat e lojtarit, edhe pse ai nuk ka kontratė me kėtė klub. Pronari i vėrtetė i kartonit tė Tevezit, biznismeni Kia Jorabkian, e ka lėnė tė lirė Tevezin dhe menaxherėt e tij qė tė vendosin se ku do tė luajė nė edicionin e ri dhe kjo ka bėrė qė ata tė negociojnė dhe tė arrijnė marrėveshje me drejtuesit e Manēester Junajtedit

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Tevezi arrin marrėveshje me Manēester Junajtedin?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: