ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gabim Reali, 80 milionė euro pėr Kaka

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Gabim Reali, 80 milionė euro pėr Kaka   Sat Aug 04, 2007 1:28 pm

Madrid, 22 qershor - Skuadra kampione e Spanjės, Real i Madridit, nė afatin kalimtar ka hyrė me buxhetin prej 110 milionė euro,
ndėrsa pjesa mė e madhe e kėsaj shume, 80 milionė euro, sipas sė gjitha gjasave do tė shfrytėzohet pėr angazhimin e yllit brazilian, mesfushorit tė Milanit, kaka, shkruan e pėrditshmja spanjolle “AS”. Varėsisht nga realizimi apo jo i kėtij transferimi, zyrtarėt e “klubit mbretėror” i kanė pėrgatitur dy plane. Nėse arrihet transferimi i magjistarit brazilian, atėherė shpenzimet e tjera do tė jenė minimale dhe parashikohet tė angazhohen Havier Saviola, Gabriel Haince, Klod Makelele, Jirzhi Dudek dhe ndonjė futbollist tjetėr. Ndėrkaq, nėse Silvio Berluskoni nuk lėshon pe nė shitjen e brazilianit, atėherė Reali ka menduar tė pėrforcohet me katėr futbollistė cilėsorė dhe aty pėrmenden Daniel Alvesh i Sevilės, Arjen Roben i Ēelzit dhe Ēesk Fabregas i Arsenalit. Dilema se cili plan do tė zbatohet pritet tė zgjidhet nė javėn e ardhshme pas takimit nė mes zyrtarėve tė Realit dhe Milanit. Berluskoni nuk ka treguar disponim pėr ta shitur brazilianin, por oferta prej 80 milionėve mund tė ndryshojė mendimin e “rosonerėve”. Gjatė ditėve tė ardhshme, sipas “AS”, Reali do tė ndahet me Fabio Kapellon dhe do tė nėnshkruajė me Bernd Shusterin, i cili disa herė ka thėnė se me ēdo kusht e dėshiron mesfushorin e Milanit, duke thėnė se ai ėshtė mė i vlefshėm se Kristiano Ronaldo.

_________________


goni574@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Gabim Reali, 80 milionė euro pėr Kaka
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: