ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:54 pm

Nė kėtė fletė tė thatė

Tė jetė si kujtim

Si emri im e dashur

Tė jetė edhe emri im

E kam njė kuti

Me helm tė zi

Nėse do tė fejohesh pėr tjetrin

Unė do ta pi


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jun 03, 2007 1:08 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:54 pm

1- Nje genjeshter ne momentin e duhur eshte njeqind here me mire se sa nje e vertete e thene ne momentin e gabuar.2-Shpirti ushqehet me dashuri ashtu sikurse flauti me fryme; jeton prej tingullit flauti, jeton prej dashurise zemra.3-Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.4- Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.5- Qesh me shenjat e dashurise ai qe nuk ka provuar kurre nje plage.

6- Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.

7- Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet.

8- Kur te vije furtuna, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te

prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:55 pm

- Ashtu sikurse larva behet flutur, me siguri edhe ti do te behesh engjell...eshte vetem ceshtje kohe..2-Shpirt, cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.3-Duaj nese do te te duan, jeto nese do te te duan, qaj nese do te te
duan, shume gjerat behen qe te na duan...por ne fund te fundit mikesha
jote me e mire mbetet Vetmia!4-Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren, aty je ti!5- Do te pershkoj mijra bote pa gjetur kurre nje hije qe te ngjan.6-Leri buzet e mira te takojne te tuat, syte tane sapo u takuan.7-Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu... te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja ne buzet e tua.8- Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per
t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:55 pm

1- Me duaj per ate qe jam ne te vertete,
per momentet e mia te cmendurise per, diskutimet e mia shume serioze,
me duaj per sinqeritetin time, per oren time, me duaj kur te provokoj,
por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!2-Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per bashllekun qe ze kur nuk eshte me.

3- Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.4-Buzet tona pasionante u bashkuan me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme. lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.5-Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese
dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.6- Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.

7-Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte
fati", do te dije te shtirem e lumtur....kushedi ne do te jem ne
gjendje t'i them zemres sime qe mbaroi!
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:56 pm

1-Ti, nuk je e bukur sa te tjeret sepse te tjeret nuk diten te shohin
pertej...ne embelsine tende te pafund!!! TE DUA SHUME SHPIRT.

2-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!3-Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova:
Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe
mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe
ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.4-Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kur...pane syte e tu...dhe, ne nje hapesire pezull ne kohe...harruan te fluturojne!5-Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.6-U semura nga zemra dhe duhet te beja nje operacion te veshtire vetem
pas shume kohe munda te dal nga spitali dhe te shkoja tek dashuria ime
e vetme! Hyra ne shtepine e tij. Pash ne te gjitha dhomat por nuk e
gjeta ne asnje vend...hyra ne dhomen e tij dhe mbi komodine gjeta nje
bilete ne te cilen shkruhej: JAM I GEZUAR QE ZEMRA IME ESHTE BRENDA
TEJE!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:56 pm

Si nje gjysem cigare e hedhur ne toke

digjem ngadale tym e hi behem

pa mundur te te them qofte dhe nje fjale

e bishti mu tha se buze nuk ka me ta lage lehte

Sa do doja qe ti te me kishe djegur ngadale

se sa te digjesha vetem ashtu e shkrete.
Nese kam pak fryme, thithe ti o shpirt,

nese kam pak gjak, pije ti o zemer,

nese kam nje lot, fshije ti o engjell,

nese kam nje jete, jetoe ti per mua...

merre gjithcka timen, vec lerme te te dua

__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:57 pm

Jeta, dhurat e natyr?s.

Dashuria, dhutat e jet?s,

Puthja, dhurat e dashuris.

Fundi i t? qeshurit ?sht? m?rzija.

Fryti i t? qarit ?sht? ngushllimi.

Bukuria e njeriut p?rb?het

nga bukuria e fjal?s q? flet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:57 pm

?do Dit pa ty, ?sht? sie nj? dit pa diell.

?do mbr?mje pa ty, ?sht? si nj? nat pa yje.

?do or pa ty, ?sht si nj? jet? pa ndjenja.

?do minut pa ty, ?sht? nj? minut si mos te isha n? jet?.

?do sekund pa ty, ?sht? si mos tm? reh zemra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:57 pm

Larg, Malli k?rkon t? m? afroj? af?r teje por larg,

shume larg? je .

Syt e mi t? p?rlotur nga pritja e zgjatur?,

buz?t e mija t? p?rvluara nga etja ,

e vall? kur do ta shuaj k?t? etje ???

Syri t? k?rkon, s't? gjen ,

vet?m loton dhe pret,

Zemra nuk i beson syrit ,

Qindra , mij?ra kilometra larg? nesh? ,

P?r ne nuk ka ndarje , por durim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 12:58 pm

Nj? ?nd?rr plot ngroht?si dhe dashuri ,

nj? ?nd?rr plot emocione dhe ndjenja ,

nj? ?nd?rr plot vujatje dhe mendime ,

nj? ?nd?rr ku mundem te them TE DUA ,

dhe shpresoj se nuk do t? jet vet?m n? ?nd?rr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:00 pm

Smundem t? mendoj

diqka m? t? mir n? jet ,

se t? dashuroj,t? kam afer t? ledhatoj ,

ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngroht?sin t?nde,

Smundem t? mendoj diqka m? t? mir n? jet

q? ti t? jesh i imi dit dhe net p?r mira vjet ,

p?r gjithmon,

Smundem t? mendoj diqka m? t? mir n? jet

q? t? vdes p?r ty i dashur ,

Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.

m? mungon shum?, ani kisha d?shir q? t? jem pran teje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:00 pm

Dy fjal? q? t? g?zojn

dy fjal? q? t? hidhrojn? ,

dy fjal? q? t?r jet?n ta ndryshojn

dy fjal? q? kan dometh?njen qka ndi un? p?r ty ,

k?to dy fjal? dua q? t? mi thuashe edhe ti!

dikush? thot se k?to dy fjal? nuk jan shum?,

por kan shum? r?nd?si ,

me k?to dy fjal? mundesh ta nd?rtojsh? nj? ardhm?ri ,

edhe p?r k?t? dua t? ti them ty k?to dy fjal? i dashur

T? DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:00 pm

Si mundem t? harroj nj? vajz? q? e kam dashur

e ti si mundesh t? harrosh nje djal? q? n? zem?r t? ka mbajtur ,

Si ke guxim t? harrosh at? q? kurr? st? ka urrejtur

Si ke force t? largohesh nga ai q? t? don p?r jet??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:01 pm

T? kam aq larg e dashur

por prap t? dua!

Ti nuk lajm?rohesh,

pse m? ke harrua?

Cka b?ra keq? q? m? nuk m? don

apo ndoshta ke gjet tjetrin

qe m? shum? e dashuron?

Si i harrove ato dit?t s? bashku?

A mund t? na sjell zoti dashurin e p?rparshme?

Ne mendj?n time t? kam vet?m ty

N? zemr?n time t? ndjej vet?m ty

T? lute?m zem?r mos m? harro

dhe lajm?rohu n?se ke koh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:01 pm

Dora m? shkruan

Zemra m? l?ndon,

m? shkruaj i dashur

n? qoft se m? Don!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:02 pm

Mbi detin e qet? lunnduronte nj? flet?

mbi t? ish shkruar "T? dua p?r jet?"

Po se besove,

puth buz?t e mia q? t? kuptosh se ?'?sht? dashuria.

T? dua aq sa m? do ti mua,

dhe do t? dua gjersa t? tretem

n? qoft? se me ty do t? mbetem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:03 pm

Sikur qelli te ish let?r

dhe deti t? isht? boj?,

nuk do shkruaja azgj? tjet?r

vec se ty i t? dashuroj.

E di q? sje p?r mua,

po desha t? t? them "T? DUA"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:04 pm

Mos b?j q? jeta ime t? duket kot,

mos b?j q? nga syt e mi t? dalin vec lote.

Mos b?j q? vdekj?n ta k?rkoj,

se vet?m e vdekur mund t? t? haroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:05 pm

Lexo k?t? mesazh? q? del nga shpirti im

e n? me do ruaje si kujtim

Grise n?se s'm? do, b?je cop e therime,

po ta dish bashk? m? t? ke thyer zemr?n time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:06 pm

M? fal nj? buzqeshje zemr?n mos ma l?ndo,

m? thuaj dhe nj?her? t? dua dhe fort m? p?rqafo.

Z'dua ta di se cila je, kjo zem?r p?r ty po rreh,

ky sy p?r ty po qan, sepse dua t? t? kem pran?.

N?se nj? dit? do b?hem hi,

ta dish se jam gjegur p?r ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:06 pm

Un? st? k?rkoj t? m? duash shum?,

por t? pakt?n ?erekun nga sa t? dua un?.

Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lum?,

ku i dihet jet?s ndoshta s'jetoj dhe shum?.

Me dit? apo me vite, por sa te jetoj,

vec teje tjet?r kurr? s'do dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:06 pm

Shpirti im l?kundet si t?rmet.

At? dit? q? do me dashurosh n? bot? do b?het qamet.

T? betohem me Zot e se ty t? dua pafundesisht.

E dashura ime t? lutem kthehu p?rgjithmon

se zemra ime ty po t? k?rkon.

Un? p?r ty shum? po vuaj

e k?tu pa ty vetja m? duket e huaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ylb3r!
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 189
Age : 27
Localisation : oajidoa
Emploi : ojoasd
Loisirs : ojaidojias
Registration date : 02/04/2007

MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:07 pm

Ve? nj? ?ast do doja,

ve? nj? ?ast z?rin ta d?gjoja,

do t? doja ve? fytyr?n ta shikoja,

do t? doja ve? nj? ?ast me ty t? q?ndroja,

do t? doja ve? nj? ?ast puthjen t?nde ta shikoja,

do t? doja ve? nj? ?ast dashurin ta kujtoja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
H1rushja
VizitorMesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   Sun Jun 03, 2007 1:17 pm

ahhahahahahaa copy - past a ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SMS Dashurie - Shqip postoni edhe ju sms Dashurie Shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Programe 2007-
Kėrce tek: