ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gremio Finalist i kupes Libertadero

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Gremio Finalist i kupes Libertadero   Sat Jun 09, 2007 12:58 pm

Skuadra braziliane e futbollit Gremio ėshtė plasuar nė finale tė kupės Libertadores pėrkundėr disfatės 1:3 nė ndeshjen e kthimit gjysmėfinale si mysafirė i ekipit tjetėr brazilian Santos.

Gremio ka fituar nė ndeshjen e parė me rezultat 2:0 dhe duke iu falėnderuar golit si mysafirė kaluan nė finale tė garės mė tė vlefshme ekipore nė Amerikėn e Jugut. Mysafirėt kaluan nė epėrsi me golin spektakular tė Diego Souzes nė minutėn e 23-tė, ndėrsa me dy gola tė Renatinjos nė minutat 45 dhe 61 ekipit nga Sao Paulo iu kthyen shpresat pėr plasman eventual nė finale. Ato u bėnė edhe mė reale kur reprezentuesi brazilian Ze Roberto shtoi epėrsinė nė 3:1 nė minutėn e 77-tė. Mirėpo, mysafirėt arritėn qė deri nė fund tė takimit tė ruajnė portėn e tyre dhe nė saje tė golit si mysafirė tė plasohen nė finale. Nė gjysmėfinalen e dytė takohen Boka Xhuniors – Ēukuta (Kolumbi). Ndeshjen e parė e fituan kolumbianėt 3:1

Kupa Libertadores, gjysmėfinalja ndeshja e dytė
Santos – Gremio 3:1 (1:1) – (0:2 ndeshja e parė)
Gremio u plasua nė finale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Gremio Finalist i kupes Libertadero
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: