ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi dashutie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:31 pm

:(Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA:(
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:32 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:33 pm

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:33 pm

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:35 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:38 pm

E kam mohuar, e kam perzen


e kam dashur , e kam urryer


me ka dhen dhimbje


me ke dhen emocione


te lendon e te sheron.
pse ky emocion nuk me len te jetoj


pse pa te dot nuk jetoj


pse kurr e urrej e kerkoj


pse te dua edhe kurveten e shkatroj


pse un ndjenjen ta mohoj


dhe un vet shpirtin ta mallkoj


e shtyj e perplas me ze te lart i flas


po prap perball ajo syt i perplas


nuk te dua nuk te kerkoj


me kembgulje e mohoj


po prap kurr se harroj


ah dashuri sa shum per ty do maj zi.
je qorre e qesharake


je dinake e kurr su plake


per ty bejm lufta


per ty jetojm


per ty vuajm dhe veten shkatrojm


a lum si ai qe ty te ka provuar


ah mjer si ai qe ty te ka provuar


se kurr per jet pa ty ska per te jetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:41 pm

Nga ti pres


buzen te ma ofrosh


nga ti pres


zemren te ma dhurosh


Nga ti pres


fjalen shum te dua


ateher je i imi


dhe kurr nuk kam per te harruar.......................................

Ne takimin e par digjem si zjarr


Ne takimin e dyt te dua si syte


Ne takimin e tert te dua per jete


Ne takimin e katert nje puthje me hater........................................

Sikur ti ta dije,


se sa shum te dua,


asnje qast i dashur,


s`do t`rrije pa mua.
Por qfar te them un tash,


kur ti e din shum mir?


Te dashuroj dhe mos t`kam afer,


shum esht e veshtir.
Andaj t`pyes o shpirt,


si t`ja bejm ne tash?


Qe t`mos jemi vetem,


por gjith te jem bashk.
Ah moj perendi,


pse jeten sma gezon?


Qe zemra ime te ket pran,


at qe vertet shum e don.
Kur ne do jem bashk,


kjo dit do te vjen,


qe zemra ime e lodhur,


pran tendes te flen

.......................................Mos me pyet si jetoi


kur dit e nat ne ty mendoi


kur e din se jam e vetmuar


kur e din qe jam e lenduar.


mos me pyet pse kam lot ne sy


kur e din qe jan per ty........................................Thuaje te lutem, qe me don.


Pse kaq shum po me mundon?


Pse po tallesh ti me mua?


Esht gabim qe un ty t`dua?


Neso po ti me trego!


Thuajem tjeter dashuro.


Se ty me s`te dashuroj.


Dhe besom, se un do shkoj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
NeGjI

avatar

Male
Numri i postimeve : 466
Age : 25
Registration date : 07/06/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   Tue Jun 19, 2007 11:50 pm
Net te tera kan kaluar,

Dhe un rrall kam folur me ty,

Shum lot kam derdhur nga syte,

Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.

Pse nuk me thua me te dua?

Pse ti me ke harruar?

Pse s'te merr malli me per mua?

Pse nuk me do sic me ke dashuruar?

Nje brenge te poshter kam,

Thelle tek zemra ime,

Nje ndjenje te pa pershkruar,

Qe do perfundoje jeten time.

E di qe ti per mua,

Nuk ke me dashuri,

Por un shum te dua,

Jam ber gjysem njeri.


__________________

Ajde i dashuri im fole me mua,

Me jep nje fllad ere,

Me thuaj pse e more jeten tende,

Ne keto dit pranvere?

Megjithate ti RnB mos u merzit,

Nuk eshte faji jot,

Qe un po marr jeten time,

Dhe po iki nga kjo bot.

Vetem mos me harro,

Do jem gjithmon prane teje,

Sa here te kesh nevoje,

Aty do kesh dashurin prej meje.

Vendos mire ne jete,

Mos bej shum gabime,

Zgjidh njeriun qe te do,

Mos bej gabimet time.

Ty zemra ime e vogel,

O zot sa shum te dua,

per ty mendoj per nate,

Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.

Shum yje ka qielli,

Por vetem nje yll kam un ne zemer,

Ti je ylli im i ndricem,

Qe me ndricoje rrugen dhe me mbaje zgjuar.

Tani ty te humba,

Dhe ne gjum do bie pergjithmon,

Nuk do zgjohem me nga endrrat,

Emri im do jet vetem nje jehone.


__________________Jeten time do e mbyll,

Me dhimbje dhe me brenga,

Kurre mos me harro,

Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.

Sa shum kam per te thene,

Por fjale nuk gjej dot,

Nuk dua te jetoj me,

Dua te zhdukem nga kjo bot.

Te vdes e te fle i qete,

Ty me mos te te besdis ,

Zemra ime pac fat ne jete,

Rrugen time asnjehere mos e nis.

Ne qofte se te kam merzitur,

Apo te kam lenduar,

Te lutem me fal,

Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.

Kur mos jem me ne kte bote,

Dhe ti kerkon te me flasesh,

Gjithmon do jem afer teje,

Vetem duhet te bertasesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.nexhis.piczo.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashutie   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashutie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema te lira-
Kėrce tek: