ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Qysh me maru spray per Counter Strike.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
YllY
Web Master
Web Master
avatar

Male
Numri i postimeve : 501
Age : 26
Registration date : 29/03/2007

MesazhTitulli: Qysh me maru spray per Counter Strike.   Wed Jun 27, 2007 1:26 pm

Qysh me maru spray per Counter Strike.

E pash qe ka te interesum pra po jau boj ni tutorial qysh me maru spray per CS ose qysh me qit qfardo foto qe ki qef ti kur te shtyp shkrojen T gjate lojes pra fillojme

1.E shkarkoni
http://www.speedyshare.com/977610762.html

dhe e ekstarktoni follderin ne Desktop

2.E hapni follderin dhe klikoni dy here mbi programin Decal Converter pastaj kur hapet programi shkoni ne menyn FILE/OPEN PICTURE... dhe e zgjedhni foton qe doni me qit ne cs.
Verejtje: Foton e leni ne Desktop e gjeni me leht.[/B]pasi e vendosim foton tek

Width ---> Butonin Max
Height --> Butonin Max

dhe ne fund klikojme butonin Replace3.Pasi ti kemi kryer te gjitha keto shkojme ne menyn DECAL/MAKE DECAL... klikojme ne ADD pastaj Buttonin OK dhe prap OK pastaj ne desktop do ta gjejme nje fajll me emrin pldecal.wad e riemrojme pldecal.wad ne tempdecal.wad e kopjojme ket fajll dhe e zhvendosim tek [B]C:/Program Files/Valve/cstrike.
Verejte: Nese doni qe foto te jete transparente klikoni me tastin e djatht mbi tempdecal.wad pastaj Properties dhe e qitni tickun tek Read Only

Edhe u kry pra tash hyni me naj server ose marone serverin edhe e keni sprejin e juv Razz

Qe dukja perfundimtare:


_________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://yllimuzik.niceboard.com
 
Qysh me maru spray per Counter Strike.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Programe 2007-
Kėrce tek: