ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Futboll: Brazili-Argjentina nė finale tė Kupės sė Amerikės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
gon-che
Web Master
Web Master


Male
Numri i postimeve : 1442
Age : 26
Localisation : Ku S`ta Merr Menja Hiq
Emploi : Pritet
Loisirs : Shnosh
Registration date : 09/04/2007

MesazhTitulli: Futboll: Brazili-Argjentina nė finale tė Kupės sė Amerikės   Sat Jul 14, 2007 11:12 pm

Dy rivalėt e vjetėr dhe mė tė suksesshėm tė Amerikės Latine, Brazili dhe Argjentina, do tė takohen nė finalen e Kupės sė Amerikės, e cila po zhvillohet nė Venezuelė.
Argjentina ka arritur nė finale, duke shėnuar fitore bindėse nė ndeshjen ndaj Meksikės, me rezultat 3:0. Argjentinasit patėn probleme tė thyejnė rezistencėn e meksikanėve, por pasi shėnuan golin e parė nė minutėn e 45-tė nėpėrmjet Gabriel Hajnces, gjithēka rreth kualifikimit u bė mė e lehtė. Nė fakt nė pjesėn e dytė argjentinasit mbizotėruan plotėsisht dhe realizuan edhe dy gola tjerė nėpėrmjet Lionel Mesit, nė minutėn e 61-tė dhe Huan Roman Rikelmes, nė minutėn e 65-tė nga penalltia.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumylli.net.tc
 
Futboll: Brazili-Argjentina nė finale tė Kupės sė Amerikės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti-
Kėrce tek: